Jeweet korse

,

Çocuklarda ve yetişkinlerde genel olarak özel omurilik travmalarının palyatif tedavisinde kullanılan ortopedik özel segmentif korse türlerinden biri olan Jeweet korse, tıp terminolojisinde hiperekstansiyon (hyperextension) korse olarak da ifade edilebilmektedir. Bu yazımızda jeweet (jivit) korse hakkında genel bilgilendirmeler, nasıl kullanılır, neden takılır, kullanılırken dikkat edilmesi gerekenler gibi konulara değineceğiz. Medikalimizde farklı markalarda farklı korse endikasyonlarında hizmet vermekteyiz.

LSO korse, lumbosakral ortez olarak da ifade edilebilmekte olup, farklı görsel ve anatomik çeşitleri bulunmaktadır.

LSO korse – Jeweet (hiperekstansiyon) korsesi

Jeweet korse ne amaçla kullanılır?

Jeweet korse hastaların normal rutin günlük ortopedik ürün kullanımlarının aksine genel olarak travma ve yaralanma sonrası nöroloji ya da nöroşirürji uzmanlarının acil olarak istedikleri ortopedik ürünler grubuna girmektedir. En kısa sürede temin edilmeleri hastanın ileride oluşacak postür bozukluklarının önüne geçecektir. Genel durumlarda ortopedi ve travmatoloji uzmanları ve fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanlarının da hastanın ihtiyaçlarına yönelik almalarını istedikleri hiperektansiyon korsesinin kullanım alanlarını ise aşağıda maddeler halinde sıralayabiliriz.

  • Omurilik (vertebranın) hareketinin kısıtlanması
  • Bel ağrılarının azaltılması
  • Osteoporozlu hastalarının palyatif tedavisinin desteklenmesinde
  • Travmatik durumlarda acil kullanım olarak
  • Skolyoz gibi segmentif bel kronik rahatsızlıklarında
  • Spondilopati tedavisinde
  • T1 omurundan başlayarak L4 omuruna kadar endikasyonu olan tüm durumlarda doktorların uygun gördüğü halde kullanılabilmektedir
Hiperekstansiyon korse fiyatları 2024

Hiperekstansiyon (hyperextension) korse içeriği nedir, nasıl üretilir?

Hiperekstansiyon korsesi farklı metal alaşımlarından üretilmekle birlikte en kaliteli üretim olarak alüminyum yoğunluklu 3 nokta temelli birleşenler kullanılmasını önermekteyiz. Farklı markaların farklı korse gruplarına ait hiperekstansiyon korseler olmakla birlikte burada medikalimizden telefon ya da whatsapp ile profesyonel destek almanız lehinize olacaktır.

Jeweet korse nasıl takılır?

Bu korse grubu üst segment bir ortez modeli olduğu için hasta tarafından boyu ve bazı modellerde genişliği ayarlanabilmektedir. Burada önemli olan hastanın gövde bölgesinin sabitlenmesi, ne çok rahat bırakılması ne de dolaşımın engelleneceği kadar sıkı tutulmasıdır. Korsenin üzerinde yer alan açılabilir kısımların açıldıktan sonra gövdeye yerleştilmesi gerekmektedir. Gövdeye ve bele tam oturduklarından sonra üzerinde yer alan tutacak ya da cırtlardan sağlam bir şekilde sabitlenmesi önemlidir.

Jeweet korse kullanımı ile ilgili olarak hastanın uyku süreci haricinden (bazı durumlarda uyku halinde iken bile) kullanımı önerilmektedir. Bu konuda hastalığınızın durumu hakkında takipli olduğunuz hekiminizden Jeweet korse günde kaç saat kullanılır sorusunun cevabını öğrenebilirsiniz. Hastalığınızın durumuna göre Hiperekstansiyon korsesi kullanım süresi hakkında takipli olduğunuz uzman hekiminiz size gerekli bilgileri verecektir.

Jeweet korse (hiperekstansiyon korse) fiyatları 2024

Ürün spesifikliği ve marka üretimine göre Hiperekstansiyon korse fiyatları 2024 yılı için değişkenlik gösterebilmektedir. Ayrıca ürünün üretildiği malzeme de fiyatlandırma da büyük rol oynamaktadır. Bu sebeple internette araştırıp size uygun olmayan bir ürünü almak yerine bu spesifik ürünlerde tarafımızdan profesyonel destek almanız zaman anlamında önemlidir. Hastalarımızın bazıları internetten ürün tedarik etmekte, ürünü aldıklarında bir çoğunun bel postürüne ve kendisine uygun olmayan özellikle korse aldıklarını, hem zaman hem de maddiyat anlamında mağdur oldukları geri bildirimlerini almaktayız.

Dilerseniz Korse kategorimizden farklı ürün seçeneklerini de inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Yazabilirsiniz!