Solunum cihazları izmir

Solunum Cihazları İzmir

İzmir’in önemli medikal ürün firmalarından biri olan Çınar Medikal, özellikle Covid-19 salgını sonrası ‘’solunum cihazları İzmir’’ aramalarınızı da dikkate alarak sizlere herhangi bir solunum yetersizliği durumunda yardımcı olabilecek en uygun solunum cihazlarını satışa sunmaktadır. Çınar Medikal güvencesiyle solunum cihazları İzmir başta olmak üzere tüm Türkiye’ye hızlı teslimat özelliği ile kolayca ulaştırılır.

Solunum Cihazları

Solunum cihazları hastanın yaşamsal ihtiyacı olan solunum işlevinin akciğerler tarafından yerine getirilmediği durumlarda vücuda yeterli oksijen alınıp yeterli karbondioksiti dışarı atarak solunum işlevinin yapay olarak gerçekleşmesini sağlarlar. Nefes almakta güçlük çeken veya kronik solunum yetersizliği bulunan hastaların kolay nefes alabilmeleri için tasarlanmış olan bu cihazların bir diğer adı da ventilatör cihazıdır. Bu cihazlar hastanın akciğerlerin oksijen almasında takviye görevi gören bir yaşam destek ünitesidir. Hastanın hayatında önemli bir yer tutan bu Solunum cihazları İzmir başta olmak üzere tüm Türkiye’ye Çınar Medikal güvencesiyle satılmaktadır.

Solunum Cihazları Nerede Kullanılır?

Solunum problemi yaşayan tüm hastalar yaşam alanlarında solunum desteğine ihtiyaç duymaktadırlar. Solunum cihazlara bu nedenle çeşitli birçok kullanım alanına hitap edecek özellikler ile tasarlanmışlardır. Solunum cihazları özellikle hastanelerde yoğun bakım, anestezi ve acil tıp için kullanılsa da evde bakım için de sıklıkla ihtiyaç duyulup, kullanılmaktadır.

Solunum Cihazı Çeşitleri Nelerdir?

Solunum cihazlarının, invaziv mekanik ventilasyon ve non-invaziv mekanik ventilasyon olmak üzere 2 ayrı yapay solunum desteği yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemler arasından hasta için en uygununa doktor tarafından karar verilmektedir.

İnvaziv Mekanik Ventilasyon

Daha önceleri yalnızca sağlık kuruluşları içerisinde uygulanmakta olan bu yöntem teknolojinin gelişmesiyle artık evlerde de uygulanabilmektedir. Durumu stabil olan hasta, refakatçisine tüm hasta bakım eğitimleri verildikten sonra mekanik ventilatör cihazı ile evde yaşamına kolayca devam edebilir. İnvaziv mekanik ventilatör cihazları doktor tarafından hastanın kilo, yaş ve bulunan mevcut hastalık bilgilerine göre ayarlanmalıdır. Hasta kendisine özel olarak ayarlanan bu cihaz ile yaşamına devam edebilmektedir. Solunum tedavisinde çeşitli kullanım alanları için size en uygun solunum cihazları İzmir Çınar Medikal’de.

Non-invaziv Mekanik Ventilasyon

Bu yöntem genellikle sağlık durumu çok ağır olmayan hastalar için tercih edilmektedir. Hastanın ağız ve burun yolunu kapsayan, yüzüne uygun bir maske yardımı ile solunum cihazına bağlantı sağlanıp kolayca nefes alıp vermesi için kullanılır.

Solunum Cihazları Nasıl Çalışır?

Solunum cihazları, genelde ilk olarak test balonları ile çalışıp çalışmadığı kontrol edilerek kullanılmaya başlanırlar. Bu cihazlar hastanın solunum yetersizliği yaşadığı durumlarda devreye girer ve yapay olarak solunumun gerçekleşmesini sağlarlar. Solunum cihazının bağlı bulunduğu bir dijital ekran var ise hastanın oksijen miktarı bu ekrandan takip edilir. Hastanın akciğerine basınç yardımı ile gönderilen oksijende normal seyrin dışında bir artış var ise kontrolü bu dijital ekrandan sağlanabilir. İhtiyacınıza en uygun oksijen cihazları İzmir Çınar Medikal’de, size en uygun oksijen cihazını uzun yıllara dayanan medikal tecrübemiz ile seçmenize yardımcı olalım.

× Bize Yazabilirsiniz!