Akülü tekerlekli sandalye

Akülü tekerlekli sandalye, elektronik motor ile çalışan tekerlekli sandalye türü olarak literatürde geçmektedir. Hareket sorunu yaşayan engelli bireyler için hareket kabiliyetinin artırılması , özgürlük, bağımsızlık ve hareketlilik sağlamak için planlanmıştır. Özellikli cihazlar, bireylerin kendi başlarına hareket etmelerini sağlayarak, tekerlekli sandalye kullanıcısı olan bireylerin daha önce gitmeye elverişli olmayan yerlerini gitmeleri için kolaylık sağlar. Yürüme güçlüğü çeken veya hareket kısıtlılığı olan bireyler için ideal kullanım kolaylığı sağlar. Medikalimizden Akülü tekerlekli sandalye fiyatları ile ilgili ayrıntılı bilgiyi iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Akülü tekerlekli sandalye özellikleri nelerdir?

Kişilerin ihtiyaçlarına göre değişkin özelliktelerde olabilmektedirler. Genel olarak özelliklerini aşağıda yer alan şekilde belirtebilmekteyiz.

 • Elektrik motoru: Bu cihazlar elektronik bir motor sistemi yardımı ile çalışmaktadırlar. Motor tekerleklerin döndürülmesini ve hareketi sağlarlar.
 • Pil: Gerekli olan enerjiyi sağlarlar.
 • Kontrol paneli: Tekerlekli sandalyenin yönetimini sağlayan konsoldur. Hızının kontrol edilmesi ve diğer işlevlerin koordine edilmesini sağlarlar.
 • Koltuk: Konforlu ve ayarlabilir olması açısından bir diğer önemli kısımdır.
 • Tekerlekler: Boyutu ve tipi değişkenlik gösterir. Büyük tekerlekler hareket gücünü artırırken, küçük tekerlekliler ise manevra gücünü artırır.
 • Aksesuarlar: Yüksekliği ayarlanabilen koltuklar, yürüteçler, güvenlik kemerler, sırtlıklar, tablet tutucu kısımlar vb. aksesuarlar önemlidir.
 • Taşınabilirlik: Ağırlık ve taşınma hususu da ilden ile yer değiştirme de taşınabilirlikte bir diğer önemli husustur.

Akülü tekerlekli sandalye modelleri nelerdir?

Model açısından 6 değişen model olarak ifade edilebilir.

 • Standart akülü tekerlekli sandalyeler: Bu modeller, en sık kullanılan akülü tekerlekli sandalyelerdir. Genellikle iç mekan kullanımı için tasarlanmıştır. Hafif ve manevra kabiliyeti yüksek olan bu sandalyeler kullanıcıların evde ve ofiste rahatca hareket etmesini sağlar.
 • Dış mekan akülü tekerlekli sandalyeler: Açık alanlarda daha rahat kullanımı için tasarlanmıştır. Genellikle daha büyük ve daha güçlü motorlara sahiptirler ve daha geniş, daa yüksek tekerlekleri vardır. Ayrıca çekiş kontrolü ve yüksekli ayarlık koltuklar gibi özellikler de mevcuttur.
 • Spor akülü tekerlekli sandalyeler: Bu modeller engelli sporcuların ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Genellikle hafif veya aero dinamik olan bu sandalyeler hızlı hareket edebilmek ve manevra kabiliyeti sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır.
 • Modüler akülü tekerlekli sandalyeler: Bu modeller kullanıcının ihtiyaçlarına göre özelleştirileblir. Örneğin koltuk yüksekliği, sırtlık ve ayaklıkların pozisyonu gibi özellikler ayarlanabilir ve değiştirilebilir.
 • Taşınabilir akülü tekerlekli sandalyeler: Kolayca katlabilir ve taşınabilir bir tasarıma sahiptir. Seyahat edenler veya sık sık farklı yerlerde kullanmak isteyen kullanıcılar için idealdir.
 • Ayaklıklı akülü tekerlekli sandalyeler: Bu modeller, ayakları kullanamayan kullanıcılar için tasarlanmıştır. Ayaklıklar kullanıcının rahat bir şekilde oturmasına ve uzun süreli kullanım için konforlu bir pozisyon sağlamasına yardımcı olur.

Akülü tekerlekli sandalye fiyatları 2023 yılı hakkında bilgi almak istiyorum.

Akülü tekerlekli sandalye fiyatları marka, model, ekstra aksesuar özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir.

Whatsapp hattından bilgi almak için tıklayın

Hızlı iletişim hattından bilgi almak için tıklayın.

Hızlı İletişim
Hızlı İletişim
Merhaba👋🏼
Size nasıl yardımcı olabiliriz?